Adblue İptali

Adblue İptali

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında ki kamyon, otobüs, tır, iş makinaları ve bazı binek araçlarda kullanılan adblue sistemlerinin iptal edilerek (emulator veya ecu programlama vasıtasıyla) yaşanan sorunların çözülmesidir. Gerçekleştirilecek işlem her markaya göre değişiklik göstermektedir. Adblue iptalinde yapılan işlem, sistemin by-pass edilmesidir. Uygulama sonucunda araca hiçbir zarar gelmeyecektir.

AdBlue sıvı bir çözelti olup araçların egzoz gazlarındaki NOx oranını düşürmek için; üretici tarafından araca entegre edilmiş AdBlue sistemi vasıtasıyla egzoz gazına püskürtülür.

Motordan çıkan yüksek sıcaklıktaki egzoz gazları üzerine püskürtülen AdBlue Sıvısı ile yüksek sıcaklık altında amonyağa dönüşür ve çevreye zararlı NOx gazlarının, zararsız nitrojen gazı ve su buharına dönüşerek egzozdan atılmasının sağlar. Günümüzde üretilen bir çok Ticari Araçta kullanılmakla beraber yeni nesil üretilen binek otomobillerde de standart olarak sunulmaya başlamıştır.

AdBlue Problemi yeni nesil araçlarda maalesef sık karşılaşılan bir arızadır. AdBlue Arızası veren araçlar için yazılımsal olarak çözümler mümkündür. AdBlue Arızası na sebep olabilecek kullanıcı hataları da maalesef ki günümüzde AdBlue Problemlerinin en büyük kaynağıdır. Üreticilerin istediği normlara uymayan AdBlue Sıvısı kullanılması bunun başlıca sebeplerinden gelir. AdBlue Sorunu veren bir araç maalesef belirli bir yol katettikten sonra bir daha çalışmamaktadır.

Adblue İptali Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

NOX sensörü arızası, SCR ve DPF sisteminde arıza ile karşılaşıldığında araçların çekiş gücü sistemsel olarak düşer ve hız sınırlaması meydana gelir. Kısa süreli çözümü zor ve maliyeti yüksektir. Ayrıca bazı ülkelerde zorunlu olmadığı için Adblue sıvısı temininde zorluk yaşanmaktadır.

Adblue iptali zararlımıdır?

Adblue sisteminin iptal edilmesi aracınıza hiçbir zarar vermemektedir.

Sizde aracınızda AdBlue Problemi ile karşılaşırsanız vakit kaybetmeden çözüme ulaşmak için bizi arayın.

Whatsapp Destek

Ecu Tek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?